Ana içeriğe atla

2024-2025 Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği Faaliyetlerine Başvurmuş Öğrencilerimizin Dikkatine!

 

ERASMUS ofisinden gelen bilgilendirmeye göre bölümümüzden öğrenim hareketliliği için tercih yapmaya hak kazanan adaylarımızın üniversite seçim işlemlerinin 18-22 Mart 2024 tarihleri arasında yapılması gerekmektedir. 

  Bu amaçla iki adet toplantı düzenlenecektir. 

  

  1.  18 Mart 2024 Pazartesi günü saat 16:00’da A1-01 Butik Sınıfta gerçekleştirilecek toplantıda tercih süreciyle ilgili genel bilgilendirme yapılacaktır. Bu toplantıda tercihler alınmayacak olup, sadece bilgilendirme ve soru-cevap yapılacaktır. 
  2.  19 Mart 2024 Salı günü saat 15:00’da A1-01 Butik Sınıfta gerçekleştirilecek toplantıda öğrenci tercihleri alınacaktır. Tercihler başarı sırasına göre sırayla alınacaktır. Bu sebeple ERASMUS faaliyetinden faydalanacak öğrenciler tercihlerini gerçekleştirmek için bu toplantıya katılmalıdır. Toplantıya katılmayan adaylar ERASMUS faaliyetinden faydalanamayacaktır. 

  

Bu bilgiler ayrıca tercih yapmaya hak kazanan öğrencilerin okul e-mail adreslerine de gönderilecektir. Okul listesi ve kontenjan bilgilerine aşağıdaki ekran görüntüsünden ulaşılabilir. 

  

  

  

Her üniversite farklı dil yeterlilikleri talep etmektedir. Dil yeterliliği konusunda gerekli bilgi, başvurulacak üniversitenin web sayfasından edinilebilir. Bu konuda araştırma yapma sorumluluğu öğrenciye aittir. 

  

İkili anlaşma belgeleri, üniversitelerin son başvuru tarihi, kontenjan bilgisi, dil yeterliliği gibi bilgileri içermektedir. Bu yüzden üniversite seçiminizi yaparken bu anlaşmaları da inceleyiniz. Bu anlaşmalara üniversitenin erasmus sayfasından ulaşabilirsiniz. 

  

Staj hareketliliği hakkı kazanan adaylarımız işlemlerini AB ofisi üzerinden halledecektir. 

  

İstatistik Bölümü  

ERASMUS Komisyonu